Pirmā #WhiteFriday akcija tika aizvadīta šī gada februāra sākumā, un organizatoru mērķis ir padarīt akciju par regulāru tradīciju, lai ik reizi sasniegtu aizvien plašāku sabiedrības daļu, īstenojot vēl lielākus mērķus un padarot ziedošanu par regulāru ikdienas paradumu. Aizvadītajā nedēļā notikušās akcijas ietvaros Ziedot.lv platformā ziedoti 28 133 eiro, bet Mobilly platformā – 7366 eiro. Turklāt cilvēki sniedza savu atbalstu organizācijām, arī izmantojot citas ziedošanas iespējas, tādēļ kopējais ziedojumu apmērs ir vēl apjomīgāks. 

“Ļoti novērtējam katra ziedotāja atsaucību un vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem, jo mūsu atbalstu grūtībās nonākušie lūdz visa gada garumā nevis tikai Ziemassvētkos. Mēs varam būt tik stipra sabiedrība, cik stiprs esam katrs atsevišķi, un, par spīti visiem šī brīža izaicinājumiem, Latvijas sabiedrība ir ļoti atsaucīga un ar patiesi plašu sirdi,” komentē organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Dažas no organizācijām, kas ar ziedojumu palīdzību saņēmušas tām nepieciešamo atbalstu, ir Bērnu Slimnīcas fonds, kuram ziedotā summa palīdzēs nosegt 37 regulāras ABA terapijas nodarbības bērniem ar autiskā spektra traucējumiem vairāk nekā četru mēnešu garumā. Centram MARTA ziedotā summa tiks pielietota astoņu psihologa konsultāciju nodrošināšanai sievietēm, kas cietušas no vardarbības; brīvprātīgo kustībai #Vieglipalīdzēt ziedotie līdzekļi tiks likti lietā, lai sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru izstrādātu un jau tuvākajā laikā uzsāktu attālināto kursu latviešu valodā 20 patvēruma meklētājiem no Baltkrievijas labākai integrācijai darba tirgū, turpretī ziedojums kustībai “Dzīvesbiedri” tiks novirzīts Dzīvesbiedru likuma skaidrošanai, lai panāktu tiesisku atbalstu dažām ģimenēm.

“Esam pārliecināti, ka sabiedrības sniegtais atbalsts ļaus mūs labāk sadzirdēt. Tas palīdzēs mums labāk skaidrot Dzīvesbiedru likuma nepieciešamību un neļaut lēmumu pieņēmējiem atslābt. Mēs centīsimies pierādīt, ka visu nav iespējams atrisināt ar pilnvaru palīdzību un ka visas dzīvesbiedru savienības ir pelnījušas būt sociāli stabilas un tiesiski aizsargātas. Ir patiess prieks par ikvienu ziedojumu, kas tika mums sniegts, lai turpinātu iesākto darbu,” komentē kustības “Dzīvesbiedri” vadītājs Kaspars Zālītis.

#WhiteFriday organizatori atgādina, ka veikt ziedojumus ziedot.lv un mobilly.lv platformās iespējams ik dienu arī ārpus akcijas ietvariem, izmantojot Mobilly aplikāciju, kā arī individuāli atbalstot dažādas organizācijas un veicot tiešos ziedojumus.