Aizvadītajā nedēļā mēs kopā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv jau ceturto reizi īstenojām ziedošanas akciju #WhiteFriday, kuras mērķis bija veicināt vairāk nekā 90 dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstu un akcentēt regulāra ziedojuma nozīmi. Labdarības akcija kalpoja kā simboliska atbilde vispasaules Black Friday iepirkšanās drudzim, un tās ietvaros ar līdzcilvēku atbalstu Mobilly un Ziedot.lv platformās tika saziedoti nepilni 161,300 tūkstoši eiro, kas ir teju uz pusi vairāk nekā pērn.

“Pirmā #WhiteFriday akcija tika aizvadīta 2020. gadā, un mūsu mērķis ir padarīt to par regulāru tradīciju, lai ik reizi sasniegtu aizvien plašāku sabiedrības daļu un īstenotu vēl lielākus mērķus. Kopīgiem spēkiem vēlamies akcentēt labo darbu tik svarīgo lomu, kā arī nostiprināt ziedošanu kā regulāru mūsu sabiedrības ikdienas paradumu. Tieši tādēļ ļoti novērtējam katra ziedotāja atsaucību un vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem, jo mūsu atbalstu grūtībās nonākušie lūdz ne tikai uz svētkiem, bet gan visa gada garumā,” komentē uzņēmuma “Mobilly” vadītājs Ģirts Slaviņš.

Dažas no organizācijām, kas ar ziedojumu palīdzību saņēmušas tām nepieciešamo atbalstu, ir Labdarības biedrība “Latvijas Humānās Palīdzības Centrs”, kam ziedotā summa palīdzēs nodrošināt atbalstu ģimenēm ar bērniem invalīdiem. Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” iecerējusi palīdzēt Ukrainas bēgļiem Latvijā rast siltumu; biedrība “Neklusē” ar ziedojumu palīdzību tupinās izstrādāt risinājumus skolām mobinga novēršanai, savukārt labdarības fonds “Rozā vilciens” sniegs psihologa un fizioterapeita atbalstu sievietēm, kuras skāris krūts vēzis. Tāpat arī labdarības fondam “Sofi” ziedotie līdzekļi tiks likti lietā, lai palīdzētu bez saimniekiem palikušajiem mājdzīvniekiem Ukrainā, turpretī ziedojums sabiedriskā labuma organizācijai “Brīnummāja” tiks novirzīts, lai ikdienā praktiski palīdzētu bērniem ar valodas attīstības traucējumiem.

“Ukrainas piemērs rāda, ka tikai tad, kad nācija ir vienota, tā var pastāvēt. To var attiecināt arī uz mazām, bet ne mazāk svarīgām lietām kā līdzcilvēku veselība, mobinga novēršana, dzīvnieku aizsardzība, kas ir tikai dažas no vajadzībām, ko šogad aktualizējām. #WhiteFriday akcija skaidri pierāda, ka, aktīvi veicinot sabiedrības iesaisti dažādu problēmu risināšanā, kopā mēs ik gadu varam paveikt aizvien lielākas lietas,” stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Atgādinām, ka veikt ziedojumus dažādām pašmāju organizācijām caur ziedot.lv un mobilly.lv, kā arī Mobilly lietotni iespējams ik dienu arī ārpus akcijas ietvariem.

Paldies visiem Mobilly draugiem par ziedošanu!

Tavs Mobilly