Beidzot telefonā! Tagad pērc “Rīgas satiksme” biļetes vienam braucienam ar Mobilly!

No šīs dienas biļetes vienam braucienam ir iespējams iegādāties arī ar Mobilly starpniecību! Jaunais pakalpojums ir pieejams visu maršrutu sabiedriskajos transportlīdzekļos un ievērojami atvieglo ikdienu tiem pasažieriem, kuri ar sabiedrisko transportu pārvietojas neregulāri un dod priekšroku bezskaidras naudas darījumiem.

  • Lai nopirktu vienreizējo brauciena biļeti, Mobilly izvēlnes joslā jāuzklikšķina uz sadaļas “Citi” un jāizvēlas “Rīgas satiksme” elektroniskā biļete: vairāk par pirkuma veikšanu lasi šeit!
  • Lai biļeti aktivizētu, mobilajā lietotnē nepieciešams noskenēt transportlīdzeklī izvietoto kvadrātkodu.
  • Pēc biļetes aktivizēšanas lietotnē tiek ģenerēts unikāls kvadrātkods, ko pēc nepieciešamības uzrādīt kontrolierim.

Maksa par biļeti paliek nemainīga – arī iegādājoties to Mobilly lietotnē, biļetes cena ir 1,15€.

Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš uzsver, ka šis ir sen gaidīts risinājums, kas beidzot ļaus ērti iegādātāties biletes arī galvaspilsētas sabiedriskajā transportā: “Šis ir pašsaprotams solis, lai parūpētos par ērtu biļešu apmaksu un izmantotu mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas! Ceram, ka arī citi biļešu veidi būs pieejami Mobilly lietotnē jau drīz!”

Līdz šim vienas biļetes cena, pērkot to pie transportlīdzekļa šofera, bijusi 2€, turklāt samaksu bija iespējams veikt tikai skaidrā naudā. Savukārt elektroniskie biļešu automāti bija pieejami tikai jaunajos zemās grīdas tramvajos, bet iepriekšpārdošanas biļetes jeb e-taloni – konkrētās tirdzniecības vietās. Tas nereti apgrūtināja pasažieru iespējas laikus iegādāties biļeti neplānotiem braucieniem, un tādējādi jaunieviestā lietotnes Mobilly funkcija sabiedriskā transporta pakalpojumus padara galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem vēl pieejamākus un ērtākus.

Janvāra pilsēta – Alūksne!

Iepazīsti Alūksni!

 

Katru mēnesi apskatīsim kādu interesantu Latvijas pilsētu, uz kuru noteikti iesakām doties. Šomēnes tā ir Alūksne!

 

Alūksne ir daudzveidīga un krāšņa pērle netālu no Latvijas robežas, kas pārsteidz ar skaistiem dabas skatiem, iespaidīgiem vēstures pieminekļiem un personīgu attieksmi ikvienā detaļā. Alūksnieši lepojas ar saviem sasniegumiem, izbauda ikdienu un nebaidās gandrīz ne no kā. Šī iespējams  ir viena no sportiskākajām un aktīvākajām pilsētām, jo katram iespējams atrast sev draudzīgu veidu kā lieliski pavadīt brīvo laiku – baudīt mieru un rimtumu Baltijā vienīgajā bānītī ceļā uz Gulbeni, ar slēpēm mest sniega vērpetes vai vērot trakulīgus virpuļus rallija trasē. 

 

Adrenalīna meklētājiem

 

Foto: Dace Janova

 

Ziemas sportu daudzveidība

Kad aiz loga kārtīgs sals un putenis, laiks uzpildīt termosus un doties sniegā! Un kur gan labāk baudīt ziemu, ja ne biatlonista, viena no pasaules ātrākajiem slēpotājiem, Andreja Rastorgujeva dzimtajā pilsētā? Alūksnē atrodamas vairākas kalnu un distanču slēpošanas, kā arī biatlona trases, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka jau tūliņ pēc jaungada svinībām ar pilnu jaudu tika uzsākta biatlona sezona. Taču, ja adrenalīna deva pēc kārtīga izbrauciena ar slēpēm šķiet par knapu, iespējams pavizināties arī lielākā ātrumā, pievienojoties skijoringa ekipāžām, kas nākošajā mēnesī Alūksnē pulcēsies uz ikgadējām sacensībām.

 

Leģendārais rallijs

Ātrums un adrenalīns pavisam noteikti Alūksnē ir cieņā, jo arī par auto mīļiem ziemā vienmēr ir padomāts. 18. janvārī startēs Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta pirmais, apvienotais posms ”Rally Alūksne 2019”. Šajā pilsētā notiekošais posms rallija braucēju vidū ir cieņā tieši kalnainā reljefa un viltīgi līkumoto ceļu dēļ. Par cik janvāra nogalē gaidāms kārtīgs sals un kupenas, šī gada sacensības, šķiet, būs vēl nervus kutinošākas gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem. Sacensībām jau pieteikušies pasaules un Eiropas līmeņa sportisti, piemēram, aizvadītās sezonas absolūtā Latvijas rallija čempiona, ukraiņa Valerija Gorbana ekipāža no Eurolamp World Rally Team, kā arī 2018. gada sezonas Latvijas un Igaunijas čempioni EMV4 ieskaitē Emīls Blūms un Didzis Eglītis no Rallyworkshop komandas. Tāpat uz starta līnijas redzēsim arī Eiropas rallija junioru čempionu Mārtiņu Sesku, kurš pirmo reizi sacensībās piedalīsies ar stūrmani Krišjāni Cauni. Viņi startēs zem LMT Autosporta akadēmijas karoga un, iespējams, tā būs vienīgā reize, kad viņus varēs redzēt Latvijā. Šogad viņi piedalīsies Pasaules rallija čempionātā junioru ieskaitē. Par savu dalību Alūksnē paziņojis arī Pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls Olivers Solbergs, kurš plāno startēt ar jaudīgo VW Polo R5 automašīnu.

 

Dabas mīļotājiem

 

Foto: Alvits Grīvnieks

 

Pastaigas pilsētas sirdī

Mierīgākas atpūtas piekritējiem noteikti patiks laiskas pastaigas pie Alūksnes ezera esošajā Muižas parkā, kur atrodas arī atpazīstamā Jaunā pils. Vienā garā pastaigā iespējams baudīt dabas skaistumu no pils dodoties Marijas salas virzienā, pārlūkot Alūksni stāvot “templīša” pakalnā, kā arī dungot līdzi melodijām uz muzikālā tiltiņa. Instagram atsvaidzināšanai vari mēģināt aizkļūt līdz peldošajām laivu mājām, kuru fasādes pārsteigs ar laika zoba veidotām Gaudi cienīgām optiskām ilūzijām.

 

Foto: Aigars Liepa

 

Dēliņkalna skatu tornis

Savām acīm redzēt Munameģi var ne tikai, dodoties uz Igauniju, bet, kā izrādās, arī uz Alūksni! Pilsētas tuvumā atrodas vairāki skatu torņi un vismaz vienā no tiem uzkāpt ir gandrīz obligāta prasība. Pagājušā gada vasarā atklātā Dēliņkalna skatu torņa apmeklētāji satricinājuši sociālos tīklus ar bezgalīgām pakalnu un mežu jūrām, kas paveras no skatu platformas un, jāpiebilst, ka īpaši izteiksmīgi izskatās sniega segas ietērpā.

 

Gardēžiem

Foto: Oskars Ludvigs

 

Alūksnes kokteilis un citi gardumi

Pēc kārtīgam aktivitātēm svaigā gaisā nepieciešams gan gardi paēst, gan sasildīties. No pagājušā gada pilsēta var lepoties ar īpašu Alūksnes ziemas kokteili, kas tapis sadarbībā ar bārmeni Ingusu Reizenbergu. Sildošā kokteiļa sastāvā ir viskijs un ābolu sula, kuri kopā ar smaržu garšvielām – kanēļa standziņu un anīsa zvaigzni – radīs īstu ziemas un mājīguma sajūtu. Šis koktelis pieejams gandrīz visās Alūksnes kafejnīcās un vienlīdz gards arī bez alkoholiskās piedevas. Kā stāsta paši pilsētnieki, īpašs bezalkoholisko kokteiļu klāsts pieejams kafejnīcā Pajumte, savukārt gardas pusdienas ikvienai gaumei atrodamas arī restorānā Jolanta.  Noteikti no pilsētas nedrīkst doties prom nepamēģinot izslavēto profitroļu zupu un kūku “Diena un nakts”.

 

Mājās gatavots saldējums
Ja sals kož vaigos, kod atpakaļ vēl niknāk! Nevienā gadalaikā, pat ziemā, nevajadzētu laist garām iespēju pagaršot Hotel Benevilla mājas saldējumu klāstu, jo tie, kā arī citi ēdieni, kurus gatavo no svaigiem vietējiem produktiem, ir patiešām izcili. Mobilly īpašā cieņā ir tieši melleņu saldējums, ņam!  

 

Lai maģiskiem mirkļiem bagāta Alūksnes baudīšana!

 

Savu autobusa biļeti atradīsi šeit.

FAST TRACK pakalpojums lidostā “Rīga”

Sākot no 2018. gada 21. decembra ar Mobilly iespējams apmaksāt lidosta Rīga pieejamo “FAST TRACK” pakalpojumu.

 

 

Kas ir “FAST TRACK” pakalpojums?

Pakalpojums nodrošina ātru piekļuvi drošības pārbaudes kontrolpuntiem lidostā Rīga. Šādā veidā iespējams izvairīties no stāvēšanas rindā uz drošības pārbaudi.

 

 

Kā tas darbojas?

Lidostas viesim jābūt reģistrētam Mobilly kā privātam vai korporatīvam klientam. Lai saņemtu pakalpojumu, jānosūta īsziņa, pirms tam pārliecinoties, ka Mobilly kontā ir pietiekošs konta atlikums. Pēc īsziņas nosūtīšanas, klients saņem apstiprinošu īsziņu par pakalpojuma iegādi un linku. Atverot linku interneta pārlūkā, pieejams QR kods, kuru iespējams noskenēt tāpat kā biļetes pie drošības pārbaudes kontrolpunkta vārtiem.

 

“FAST TRACK” pakalpojuma cena vienai personai ir 10 Eur.

 

Lai iegādātos pakalpojumu jāsūta īsziņa ar tekstu FAST un klāt jānorāda ceļojošo personu skaits.*

Īsziņa jāsūta uz numuru 1859.**

 

Piemēram, FAST 5

 

 

*Bērniem līdz 12 gadu vecumam “FAST TRACK” pakalpojums ir bez maksas, ja ceļo kopā ar kādu, kas iegādājies pakalpojumu

 

**SMS pakalpojums ir pieejams tikai Latvijā reģistrētiem numuriem

 

Vairāk info pieejams lidostas mājaslapā spiežot šeit.