2022.gada martā, durvis apmeklētājiem ver Liepājas 17.-19. gs. interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” Kungu ielā 24, aicinot apmeklētājus piedzīvot vēstures klātesamības sajūtu, atmosfēru, garšu un smaržu.
Liepājas 17.-19. gs. interjera muzejs apmeklētājus ved cauri divu gadsimtu un divu ģimeņu – Hoijeru un Stenderu dzīvesstāstiem, kas saistīti gan ar ēkas vēsturi, gan nama īpašnieku dzimtām.

Ēkas pirmajā stāvā sastopamies ar 17. gadsimta noskaņām, kur iespēja izbaudīt kroga gaisotni un analogu ēdienu piedāvājumu “Hoijeres krogā”, ielūkoties atraitnes Margarētas Hoijeres privātajās istabās un telpās, kas tika atvēlētas vēsturiskā viesu nama ciemiņiem. Pirmajā stāvā iespēja apskatīt arī istabas (kambarus), kur visticamāk 1697.gadā savas Lielās sūtniecības laikā uzturējies cars Pēteris I. Savukārt ēkas otrajā stāvā, kas saistīts ar ēkas vēlāku laiku – 19. gs. apbūvi, iekārtots notāra Kristofa Vilhema Stendera radinieku ģimenes interjera dzīvoklis un “Stendera konditoreja”.

Apmeklētājiem interjera muzejā ir iespēja sastapties gan ar 17. un 18. gs. datējamiem, vēsturiskiem priekšmetiem – spoguli, koka lādēm, kroņlukturiem, baroka stila bufetēm un skapjiem, gaismas blakeriem, Karaliskā Delfta holandiešu fajansa traukiem, gan ar 19. – 20.gs. mijas bīdermeijera sarkankoka mēbelēm, Toneta krēsliem un galdiem, riekstkoka izšūšanas galdiņiem un porcelāna servīzēm nama otrajā stāva ekspozīcijā.
Interjera muzeja pagrabstāvā – mūsdienīgi iekārtota izstādes ekspozīcija, kurā atspoguļoti vērienīgie ēkas restaurācijas darbi.

Liepājas 17.-19.gs. interjera muzejs apmeklētājiem periodā septembris – jūnijs atvērts katru trešdienu – svētdienu no plkst.10 līdz plkst.18.
Vasaras periodā (jūnijs – septembris) katru dienu no plkst. 10 līdz plkst.18.

Mobilly app icon

Ērtāk lietotnē!

Lejupielādē lietotni