LIEPĀJAS MUZEJS
Liepājas muzeja ēka ir izcils 20. gs. sākuma Liepājas eklektisma arhitektūras paraugs. Liepājas muzejs ir iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Liepājas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā un ir tā daļa. Liepājas muzeja krājumā atrodas gandrīz 130 000 priekšmetu. Liepājas muzejam ir divas filiāles – “Liepāja okupāciju režīmos” (pašlaik rekonstrukcijā) un 17.-19.gadsimta interjera muzejs, ko plānots atvērt apmeklētājiem 2022.gada sākumā. Liepājas muzejs ir Latvijas Muzeju biedrības un Starptautiskās Muzeju Padomes (ICOM) biedrs.

LIEPĀJAS MUZEJA PASTĀVĪGĀS EKSPOZĪCIJAS
Liepājas muzejs piedāvā apskatīt pastāvīgās ekspozīcijas, kurās aptverts plašs laika posms. Liepājas novada senvēstures – no akmens laikmeta (8500. – 1500. p.m.ē.) līdz vēlajam dzelzs laikmetam (800. – 1200.) ekspozīcija sniedz vispārēju priekšstatu par senvēstures laikmetiem, ļauj iepazīt nozīmīgākos Liepājas novada arheoloģiskos pieminekļus un to izpētes vēsturi, apskatīt unikālas senlietas. Tālāk ekspozīcija atklāj Liepājas vaibstus viduslaikos, atspoguļojot sešus gadsimtus garu vēsturi, stāstot par laiku no 13. līdz 18. gadsimtam, sākot no lībiešu dibinātā Līvas ciema līdz nozīmīgai Kurzemes hercogistes ostas un tirdzniecības pilsētai Liepājai, kura līdz ar visu Kurzemi 1795. gadā tika iekļauta Krievijas impērijas sastāvā. Turpinājumā – par Liepāju 19. gadsimtā un tās pārvērtībām stāsta oriģinālie priekšmeti, mākslas darbi, fotogrāfijas un dokumenti. 
Atsevišķa ekspozīcija muzeja pagrabstāvā veltīta 19. gadsimta Dienvidkurzemes sadzīves etnogrāfijai, tautas tērpa valkāšanas tradīcijām. Tā arī interaktīvā veidā atklāj leģendārās Rucavas podniecības vēsturi. Dienvidkurzemes ekspozīcija ļauj izprast tās ļaužu mentalitāti, skaistuma un krāsas izjūtu. 
Latvijas valsts simtgadei veltītā interaktīvā ekspozīcija “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” stāsta par Liepājas nozīmi Latvijas valsts sākotnē. 

MĀKSLAS IZSTĀDES
Līdztekus pastāvīgajām vēstures ekspozīcijām, Liepājas muzejā ir iespēja baudīt daudzveidīgas Latvijas un ārvalstu profesionālās mākslas izstādes.

Papildu informāciju atradīsi muzeja mājaslapā

Kā veikt pirkumu ar Mobilly?

Lejupielādē app vai atjauno tās jaunāko versiju

Lietotne ir pieejama Play store, App store un AppGallery

Iegādājies ieejas biļeti un saņem QR kodu

Pēc pirkuma, telefona ekrāna apakšējā daļā parādīsies uznirstošs logs. Spied uz tā, lai aktivizētu QR kodu

Dodies uz muzeju un uzrādi QR kodu

Dodies uz Liepājas muzeju un uzrādi QR kodu pie ieejas

Kā veikt pirkumu ar Mobilly?

Mobilly kontu vari atvērt bez maksas!

1

Lejupielādē lietotni telefonā

Ieraksti lietotnē savu telefona numuru. Nākamajā mirklī saņemsi paroli īsziņas formātā. Ievadi to lietotnē un tavs konts ir reģistrēts!

2

Papildini savu Mobilly kontu un veic pirkumu

Pievieno savu bankas karti Mobilly lietotnē un veic pirkumu! Pirmo reizi pievienojot bankas karti mājas lapā, nepieciešams papildināt Mobilly kontu par minimālo summu EUR 3.00.

Mobilly app icon

Ērtāk lietotnē!

Lejupielādē lietotni