Šomēnes kopā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv jau otro reizi apvienojam spēkus, īstenojot akciju #WhiteFriday, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības iesaisti dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstam. Pirmā #WhiteFriday akcija tika aizvadīta šī gada februāra sākumā, un šoreiz, turpinot veiksmīgi aizsākto tradīciju, tā norisināsies piektdienā, 13. novembrī, pozitīvi apspēlējot pieņēmumus, kas saistās ar šo “melno” datumu.

#WhiteFriday akcija ir atbilde vispasaules Black Friday iepirkšanās drudzim, un tā divreiz gadā aicina ikvienu izbaudīt īstu ziedošanas azartu. Akcija izceļ labos darbus, kurus, par spīti ikdienas izaicinājumiem, veic dažādas organizācijas, kā arī uzsver maza, bet regulāra ziedojuma nozīmi to darbības veicināšanā un nodrošināšanā. Tādējādi tās mērķis ilgtermiņā ir ziedošanu padarīt par regulāru paradumu ikviena ikdienā.

Zīmīgi, ka šoruden ziedošanas maratons notiek ar leģendām apvītajā melnajā piektdienā jeb 13. datumā, tādēļ ikviens aicināts izmantot šai akcijai īpaši sagatavotos Instagram aplikācijas filtrus, lai vizualizētu citkārt netaustāmos sava labā darba rezultātus un izgaismotu šo “melno” datumu. 

Informācija par akciju un dažādām labdarības organizācijām pieejama whitefriday.lv. Ziedojumus ikvienam iespējams veikt mobilly.lv un ziedot.lv platformās, ar Mobilly aplikācijas palīdzību, kā arī individuāli atbalstot organizācijas un veicot tiešus ziedojumus.

Gan ziedotāji, gan iesaistītās labdarības organizācijas atzinīgi novērtējušas šī gada sākumā notikušo pirmo #WhiteFriday akciju, norādot, ka tai ir potenciāls kļūt arvien plašākai. Šoreiz iedzīvotāji tiks aicināti sniegt savu atbalstu vairāk nekā septiņdesmit dažādām organizācijām un projektiem, taču akcijas organizatori atgādina, ka finansiāls atbalsts ir tikai viens no veidiem, kā ziedot, un iespējas darīt labu ir bezgalīgas. 

“Ziedošanas iniciatīva #WhiteFriday atgādina un dod iespēju palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams, uzlabot vidi, kurā mēs visi dzīvojam, kā arī radīt vienotāku, atvērtāku un tolerantāku sabiedrību,” komentē organizācijas Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Ziedojumi atspoguļo sabiedrības noskaņojumu, vērtības un vēlmi iesaistīties globālu problēmu risināšanā, kas īpaši iezīmējusies arī Covid-19 pandēmijas laikā, kad nozīmīgu atbalstu caur dažādām ziedojumu platformām saņēma akcija “Galds savējiem”, kas ik dienu nodrošināja siltas pusdienas mediķiem, kā arī kustība #vieglipalīdzēt, kas piesaista līdzekļus juridiskās palīdzības nodrošināšanai Baltkrievijā notiekošo protestu laikā arestētajiem cilvēkiem.

“Daļa sabiedrībai nozīmīgu iniciatīvu tiek īstenotas, tikai pateicoties regulāriem ziedojumiem – iespēja ik mēnesi automātiski ziedot paša izvēlētu naudas summu šobrīd pirmo reizi ir pieejama Mobilly platformā. Protams, organizāciju vajadzības mainās līdz ar aktuālajiem notikumiem, bet  neliels regulārs atbalsts var ievērojami palīdzēt tiem, kam tas nepieciešams. Mums kā uzņēmumam un katram individuāli ir svarīgi sniegt savu pienesumu sabiedrisko procesu attīstībā,” stāsta Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš.

Apmeklē platformu whitefriday.lv, iepazīties ar iniciatīvām un ziedo lielāku vai mazāku naudas summu kādai labdarības vai nevalstiskajai organizācijai, kas darbojas sabiedrības labā un kuru mērķi ir dažādi, taču vēlme viena – veidot labāku sabiedrību kopumā.