No 1904. līdz 1915. gadam Alberta ielas 12. nama 9. dzīvoklī dzīvoja viens no latviešu nacionālās profesionālās tēlotājmākslas pamatlicējiem Janis Rozentāls un viņa dzīvesbiedre, somu dziedātāja Ellija Forsele. Līdzās Rozentālu ģimenei kā apakšīrnieks dzīvoklī periodiski mitinājies arī izcilais latviešu rakstnieks Rūdolfs Blaumanis.


Nams celts 1903. gadā un tāpat kā pārējā Alberta ielas apbūve, arī šī celtne pieder pie nozīmīgākajiem jūgendstila arhitektūras pieminekļiem Rīgā.
Apskatei ir atvērta mākslinieku ģimenes viesistaba, bērnu istaba un guļamistabas. Telpu iekārtojums ir līdzīgs tam, kāds bijis mākslinieka dzīves laikā, jo līdz mūsdienām saglabājusies ievērojama daļa mēbeļu un iedzīves priekšmetu. Dzīvokļa otrajā stāvā atrodas mākslinieka darbnīca.


Kā apakšīrnieks šai dzīvoklī periodiski mitinājies rakstnieks Rūdolfs Blaumanis. Šeit viņš aizvadījis sava mūža pēdējos gadus. Muzejā iekārtota Blaumaņa istaba, kuras ekspozīcija iepazīstina ar dažādiem rakstnieka radošā darba aspektiem: literatūru, žurnālistiku un teātri.

Papildu informāciju atradīsi muzeja mājaslapā.

Kā veikt pirkumu ar Mobilly?

Lejupielādē app vai atjauno tās jaunāko versiju

Tā ir pieejama Android 5.1, IOS 9+ vai jaunāku operētājsistēmu versiju lietotājiem

Iegādājies ieejas biļeti un saņem QR kodu

Pēc pirkuma, telefona ekrāna apakšējā daļā parādīsies uznirstošs logs. Spied uz tā, lai aktivizētu QR kodu

Dodies uz muzeju un uzrādi QR kodu

Dodies uz Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeju un uzrādi QR kodu pie ieejas

Kā veikt pirkumu ar Mobilly?

Mobilly kontu vari atvērt bez maksas!

1

Lejupielādē lietotni telefonā

Ieraksti lietotnē savu telefona numuru. Nākamajā mirklī saņemsi paroli īsziņas formātā. Ievadi to lietotnē un tavs konts ir reģistrēts!

2

Papildini savu Mobilly kontu un veic pirkumu

Pievieno savu bankas karti Mobilly lietotnē un veic pirkumu! Pirmo reizi pievienojot bankas karti mājas lapā, nepieciešams papildināt Mobilly kontu par minimālo summu EUR 3.00.

Mobilly app icon

Ērtāk lietotnē!

Lejupielādē lietotni